Hubertova jízda 2014

V sobotu 25.10. 2014 se konala na ranči Červená skála vůbec první Hubertova jízda v historii.

Od časných ranních hodin probíhala příprava všech zúčastněných. Koně se strojili, jezdci se duševně připravovali, šerif s pomocníky připravoval občerstvení v novém saloonu a šunka se chutně otáčela na grilu.

Po krátkém úvodu se vyrazilo směr řepka, kde byly připraveny skoky pro všechny odvážlivce. Ostatní jezdci obdivně přihlíželi a cválali zlehka kolem celého pole.
Nakonec průvod dorazil do lesa u skály, kde proběhl menší slalom mezi stromy.
Po příjezdu na ranč se konečně pořádal hon na lišku, který dostal až akrobatický rozměr. Kdo neukořistil liščí ohon, spokojil se aspoň se salámem.
Zatím co se návštěvníci občerstvovali v saloonu, hrstka skokových šílenců se odebrala na jízdárnu, kde poměřila skokové síly a šikovnost svých koní. Zvítězila nejmladší jezdkyně Sany, ještě k tomu s nejmenším zúčastněným koněm, klisnou Hanny. Právem si vybojovala stuhu vítězů.

Později odpoledne přišli na řadu nejmladší rančeři.
Po čestném kolečku okolo jízdárny, zpestřeném nechtěným, avšak efektním, kaskadérským kouskem malé Saši, začalo klání v šikovnosti ovládání koní i rodičů. Malá překážková dráha prověřila všechny malé jezdce, stabilitu a pevnost překážek. Pouze klisna Jasmína se projevila jako zdatný nástupce šerifova bagru a laxně zlikvidovala poslední skokovou překážku jako nic.

Tímto skončila oficiální část Hubertovy jízdy a s příchodem soumraku usedl Hubertův soud s ctihodným šerifem v čele.
Všichni provinilí jezdci s pokáním přijali své tresty které byly sice drsné, ale spravedlivé.
Šerif se zaradoval nad vysouzenými láhvemi ohnivé vody a ukončil oficiálně celý den.

 

admin